Тиждень історії та правознавства

   До Дня захисника і захисниці України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці - у Калинівській філії І-ІІ ступенів, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу були проведені такі заходи:Єдиний урок «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни.

- «Козацькі забави» для учнів 1-4 класів. Учасники брали активну участь в різних конкурсах, демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах, серед яких були такі, як «Я- козак».

- Ранок-презентація для учнів 1-4 класів на тему «Зростаємо мужніми».- Покладання квітів до Обеліска Слави і запалення свічок.

- Проведення виховних годин на тему:«Козацькому роду нема переводу», «Ми роду козацького діти. Покрова - наша захисниця», «День українського козацтва», «День захисника і захисниці України», «Козацькі розваги».- Круглий стіл «Герої не вмирають».

- Виставка книг на патріотичну тематику «В єднанні наша сила».

- Онлайн-урок присвячений до Дня захисника і захисниці України. Учні, хоч і заочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам і захисницям України сил і здоров'я, щастя і благополуччя, мужності і стійкості. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир - це Добро, а Добро завжди перемагає!


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько - фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 77 річницю.(28.10.2021)

   Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

  В цей день учні та вчителі нашої школи традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

  Вчитель історії та правознавства Куцин Галина Василівна у вступній частині виховного заходу «Тих днів у пам`яті не стерти і сьогодні», який підготували педагог-організатор Марційчук Маріанна Юріївна та учні 5-9 класів, розкрила короткий зміст тих подій, що відбувалися в останні дні визвольної боротьби із загарбниками, зазначивши, що в ході Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

  Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців - із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941-1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту - від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

  У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року - жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня - 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня - 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня - 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. - 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня - 29 серпня 1944 року).

  Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 22 жовтня 1944 року було звільнено наше село Калини, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

   В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців, серед яких було чимало розвідників.

   Ми пам'ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов'язані всім, що маємо сьогодні. 


День Гідності та Свободи

   21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави. Була проведена виховна година в 6-7 класах вч. історії Куцин Г. В., педагогами-організаторами Цьока В. Ю., Марційчук М. Ю..

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати