Цивільний захист у школі.

«Немає нічого дорожчого за життя і здоров'я людини».

 Нашу школу відвідали представники ДПРП (смт. Дубове): Химинець В.Ф.- начальник караулу капітан служби цивільного захисту; Сойма І.Ю.- старший прапорщик служби ЦВ; Горкавець Іван-водій; Баршай І.М.-пожежник.
Починаючи з 30-х років минулого сторіччя на території колишнього Радянського Союзу ввели в практику проведення Днів цивільної оборони. Тоді населення більше готували до захисту від зброї масового ураження. Зараз же спектр цих заходів більш розширений, адже охоплює всі сфери безпечної поведінки у непередбачуваних ситуаціях. Сьогодні в нашій школі пройшов "День цивільного захисту-2019». До свята діти підійшли творчо, підготували плакати, газети й виставку малюнку з тематики дотримання заходів безпеки та "Що я знаю про професію рятувальника". Крім того, в ході проведення комплексного тренування, діти змогли ознайомитись із засобами індивідуального захисту населення.

Про здоров'я дбаємо - безпеку вивчаємо

Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров'я людини».
У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпечної життєдіяльності. Тому виникає необхідність, починаючи з дошкільного віку, навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров'я, особистої безпеки та безпеки навколишніх. У Законі України «Про освіту» записано: «навчальний заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров'я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі навчальних закладів». Для виконання даної статті закону необхідно створити комплексну систему роботи безпеки життєдіяльності (з працівниками навчального закладу, з батьками, дітьми та громадськістю). Сьогодні проблема життєдіяльності розглядається як базисна потреба людини, тому на навчальний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до здоров'я, адекватної реакції на різноманітні чинники ризику для життя. Головна мета кожного вчителя навчального закладу ­ підготувати дітей до розв'язання складних життєвих ситуацій, навчити їх захищати себе від небезпеки, а також запобігати дитячому травматизму.
Робота з безпеки життєдіяльності дитини планується в нашій Калинівській ЗОШ І-ІІ ступенів на весь календарний рік за такими розділами: ознайомлення учнів з пожежною безпекою, правилами дорожнього руху, безпекою в побуті, поведінка з незнайомими людьми, безпека в природі.
У зв'язку з воєнними діями на сході нашої країни нині, навіть, на мирних територіях, стали з'являтися зброя та боєприпаси. Це становить величезну небезпеку для всіх людей, а особливо для дітей. Оскільки зброя завжди викликає в них великий інтерес. Тому наше нагальне завдання - інформувати дітей про можливі небезпеки, пояснювати, як їх уникнути. Необхідно пам'ятати вислів «Зброя - не іграшка, а страшна загроза життю».
Двічі на рік, в жовтні та квітні, проводимо «Тижні безпеки дитини». З метою поліпшення якості організаторської, практичної і навчально­виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки, захисту життя і норм поведінки в надзвичайних ситуація у школі був проведений «Тиждень безпеки дитини» з 15 по 19 жовтня.
Проводились різні форми роботи з залученням дітей: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, спостереження, конкурси, бесіди, екскурсії, читання художньої літератури, творча діяльність дітей. Це заняття на тему «Хай дитина знає кожна - жартувать з вогнем не можна», «Обережно дорога», заняття-­гра «Як від лиха вберегтися», бесіди на тему «Як поводитися на вулиці з незнайомими людьми?», «Як зберегти свій будинок від пожежі?». Але найцікавішою виявилась проведена лінійка, на якій  учні побачили представників пожежної частини . Діти побачили пожежну машину, дізналися про важливу і досить небезпечну професію пожежника з розповіді водія пожежної частини. Учні закріпили правила поведінки на вулиці та правила дорожнього руху. З набутими знаннями, уміннями та навичками, переповнені емоціями, веселі та щасливі діти поверталися до навчального закладу. А ми, вчителі, зробили висновок, що проведення роботи з питань безпеки життєдіяльності в комплексі сприяє формуванню у маленьких громадян уміння бачити небезпеку, свідомо підходити до питання особистої безпеки, правильно діяти в певних ситуаціях, допомагає набути стереотипу поведінки у природі та суспільстві.
Щоб не трапилось біди,
Будь уважний всюди:
На дорозі, в лісі, вдома!


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати